Czy sportowe posłuszeństwo może być zabawne?


Tak! Tak! Tak!
Przyjazd Magdy Łęczyckiej do Gdańska, pokazał nam, że OBEDIENCE to ZABAWA, budowanie dobrej relacji z psem i zacieśnianie więzi, a OBI jest gdzieś przy okazji.

OBI okazało się doskonałym sposobem na życie codzienne z psem, a nie tylko trenowanie pod zawody. OBI okazało się być przyjazne i chichiśmieszne:)

Grandes - scylek:)
Magda pokazała nam, że OBI nie jest sztywne, że nie ma ostrego NIEEEE, że są zasady, które z konsekwencją egzekwujemy, ale, że "siaduje" i "waruje" mogą być sztuczkami. Dostaliśmy też gotową receptę na to, aby zajęcia z psem nie były TRENINGIEM, a wspólnym spędzeniem czasu.

Podczas wykładów, Magda opowiadała o wyciszaniu psów oraz ich budowaniu, podczas drugiego dnia aktywnie słuchaliśmy o wychowaniu szczeniaków - nie tylko sportowych, ale bezproblemowych w życiu codziennym. Doskonałe filmiki plus dawka wiedzy to cały nasz weekend. 

Połączenie behawioryzmu oraz wiedzy o szkoleniu psów, dało nam ogromną dawkę energii do treningów - Magda jest praktykującym behawiorystą, która pracuje z psami lękliwymi, agresywnymi i wycofanymi, z tej wiedzy czerpie pomysły na każdego psa. Podstawą jest samokontrola psa oraz motywacja, którą możemy budować, a psy nadpobudliwe wyciszać - relaksacją jak i również zróżnicowanymi zadaniami.

Dla mnie nowością był system szkolenia i nagradzania oraz własnie brak tego NIEEEE, a zastąpienie go bardzo pozytywnym ha ha ha:)))
Śniadanie

Nowy system został wprowadzony w Bavariowie, urodziły się nowe pomysły na zajęcia tropowe - zatem szykujemy się na wielką zabawę:)))

Bardzo polecam Magdowy BLOG z pomysłami na życie codzienne:)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Rzecz o posokowcach - problemach i najpiękniejszych wspólnych dniach

MOC przywołania!

O TRENINGU: W domu robi, ale na spacerze nie ma z nim kontaktu!